Maciej Nykiel

Od 2020 roku jest prezesem touroperatora Nekera. Od 2018 roku był prezesem Neckermanna Podróże, przedtem przez siedem lat współtworzył firmę Fly.pl, w której pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i był członkiem zarządu. Odpowiadał za optymalizację i automatyzację biznesu, atakże za: stworzenie i wdrożenie systemu e-commerce, sprzedaż i strategię marketingową, customer & user experience, web development, IT, SEO, SEM, współpracę z partnerami i programy afiliacyjne. Fly.pl rozwinęła się pod jego kierownictwem na tyle mocno, że zajęła pozycję trzeciego co do wielkości internetowego agenta turystycznego w Polsce.

W latach 2001-2010 był związany z TUI Poland, gdzie zaczynał jako dyrektor ds. franczyzy, następnie odpowiadał za projekty internetowe, by w końcu przejąć obowiązki dyrektora marketingu. W ciągu trzech lat doprowadził do 2,5-krotnego zwiększenia sprzedaży internetowej w firmie.

Wcześniej był związany z firmą Travelplanet.pl SA, której był współzałożycielem – był to pierwszy polski turystyczny agent internetowy, notowany na warszawskiej giełdzie. Przedtem pracował w Scan Holiday Travel, gdzie był menedżerem ds. kierunku i produktu. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, studiował handel zagraniczny i ekonomię.