Elżbieta Lendo

prezes Polskich Hoteli Niezależnych

Od 29 lat jest aktywna zawodowo. Od 2014 r. zarządza grupą spółek, które są operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych w tym Hotel Willa Port w Ostródzie, oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim. Od 2019 roku jest Prezesem Zarządu Fundacji Polskie Hotele Niezależne która wspiera polskie, rodzime hotele.  

Jest współtwórcą Centrum Doradztwa Europejskiego i Finansowego w Olsztynie, które wielokrotnie plasowało się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych firm doradztwa europejskiego w Polsce. Od ponad 13 lat pracuje także w Biurze Regionalnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, w ramach którego działa Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Od 2022 jest członkiem European Hotel Managers Association – E.H.M.A  elitarnej organizacji z siedzibą w Rzymie która  zrzesza aktualnie ponad 400 przedstawicieli z 29 krajów.

W 2016 roku została laureatką Tytułów Kobiety Przedsiębiorczej Warmii i Mazur 2016 oraz Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur 2020 w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza,  Kosyniera Przedsiębiorczości a w 2018 została wyróżniona tytułem Kobiety z Charakterem w kategorii Biznes.

Energiczna, z poczuciem humoru, kreatywna i przebojowa, pracuje z pasją. Na co dzień zaraża optymizmem, powtarza, że krok w tył zaraz po zrobieniu kroku naprzód to nie katastrofa, lecz cha-cha.  Nie boi się stawiać czoła wyzwaniom, uważa że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest cierpliwość, konsekwencja, wiara w to, co się robi, skalkulowane ryzyko i umiejętne oraz odważne podejmowanie decyzji.

Poza działalnością biznesową aktywnie angażuje się w działalność kulturalną – jest mecenasem sztuki, organizuje koncerty i wernisaże oraz wspiera artystów nie tylko z Warmii i Mazur. Prywatnie,  mama dwóch synów: Aleksandra i Igora.

STRONA INTERNETOWA
www.polskiehoteleniezalezne.pl

Polub: