Wiola Samborska

Wiola Samborska

Dyrektorka CEE Hydropolis

Specjalistka i trenerka ds. komunikacji marketingowej i public relations. Była dyrektorką Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Wcześniej kierowała działem komunikacji i biurem prasowym Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
Pomysłodawczyni Akademii Liderek Turystyki.

Przez ponad siedem lat dyrektorka Biura Promocji oraz rzeczniczka prasowa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Za prowadzoną działalność wielokrotnie nagradzana, m.in. prestiżowym wyróżnieniem “proMYK” (pierwszy w Polsce projekt “Promocja i edukacja poprzez kulturę”).

Współautorka projektu “Model of Community Promotion”, nagrodzonego w konkursie EUPRIO AWARD za najlepsze przedsięwzięcie public relations, realizowane przez specjalistów ze szkół wyższych. Związana również z branżą finansową, gdzie – jako pełnomocniczka Zarządu ds. PR i szefowa działu marketingu – odpowiadała m.in. za wprowadzenie na rynek marki Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Trenerka biznesu. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów i kursów w zakresie zarządzania, marketingu, public relations. Stypendystka LLP -Erasmus na Universidade de Aveiro. Współzałożycielka Fundacji na Rzecz Równości. Działa na rzecz upowszechniania międzynarodowej akcji “Nazywam się Miliard”, zapoczątkowanej w Polsce przez Fundację Feminoteka. Zaangażowana w pomoc ludziom doświadczającym przemocy.

Pomysłodawczyni Akademii Liderek Turystyki.