Tomasz Berdowski

Pionier wielu rozwiązań technologicznych spełniających wymagania nowoczesnych biur podróży, związany z branżą turystyczną od ponad 25 lat. Wieloletnie doświadczenie we wczesnych etapach kariery zawodowej zdobywał jako programista w niemieckich firmach specjalizujących się w turystyce.

W roku 1994 założył firmę Victor GmbH, która stworzyła profesjonalne oprogramowanie dla polskich i niemieckich touroperatorów organizujących wycieczki lotnicze, autokarowe i z dojazdem własnym. Dzięki sukcesowi produktu zdobył szerokie doświadczenie w różnych obszarach turystyki, które w roku 2001 zaowocowało powstaniem firmy Elektroniczne Systemy Sprzedaży Sp. z o.o. rozpoznawalnej dzięki marce MerlinX – pierwszemu na rynku wielofunkcyjnemu systemowi rezerwacyjnemu i porównywarce ofert turystycznych.

Od tego czasu jako Prezes Zarządu kieruje firmą, realizuje i prowadzi liczne projekty związane z systemem rezerwacyjnym i marką MerlinX. Współpracuje z ponad 2,5 tys. biur podróży i agencji turystycznych oraz ponad 80 touroperatorami dostępnymi on-line. Od wielu lat klientami MerlinX w Polsce są między innymi takie firmy jak: Itaka, Travelplanet, wakacje.pl czy HolidayCheck. Jest również współtwórcą i udziałowcem firmy rozpowszechniającej system rezerwacyjny na rynku turystycznym w Rumunii.