Mariusz Wiatrowski

prezes Portu Lotniczego Poznań-Ławica

Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w ramach studiów podyplomowych z zarządzania i finansowania w transporcie lotniczym.

W swojej dotychczasowej działalności zawodowej zarządzał instytucjami administracji rządowej oraz dużymi podmiotami gospodarczymi – między innymi Pocztą Polską, Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym i OFE Pocztylion oraz oddziałem ING Banku Śląskiego.

Od czerwca 2006 roku Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań – Ławica Sp. z o.o. Rozbudowując siatkę połączeń lotniczych oraz infrastrukturę portu, zapewnia dynamiczny rozwój poznańskiego lotniska, aby sprostać wymaganiom wzrastającego ruchu pasażerskiego i zaspokoić potrzeby komunikacyjne aglomeracji poznańskiej i regionu.

Wiceprezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych z siedzibą w Warszawie, skupiającego wszystkich pracodawców zarządzających regionalnymi lotniskami w Polsce. Aktywnie działa w obronie interesów portów lotniczych, zwłaszcza w zakresie regulacji dotyczących bezpieczeństwa, ochrony, środowiska i opłat lotniskowych.

STRONA INTERNETOWA
poznanairport.pl