Bożena Rijnbout-Sawicka

Prezeska fundacji Serce Polski, starszy współpracownik ds. zarządzania ubezpieczeniami w Achmea

Łomżynianka, zamieszkała w Holandii od ponad 35 lat. Od 1996 roku pracuje w firmie ubezpieczeniowej Achmea jako starszy współpracownik do spraw zarządzania ubezpieczeniami na życie. Trafiła tam po zakończonym podyplomowym studium w kierunku Export Management w 1996 Tilburgu.

Pracy społecznej uczyła się w organizacjach Przyjaciele teatru i przy organizowaniu HapStap festiwalu w Tilburgu. Od ponad dziewięciu lat pracuje jako wolontariusz w Muzeum im. Generała Stanisława Maczka w Bredzie a od 2009 roku zasiada w zarządzie Polskiej Parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbe gdzie gdzie pełni funkcję sekretarza.  

Ogromne wrażenie wywarły na niej losy i historia polskich wyzwolicieli Bredy często nazywanymi „zapomnianymi bohaterami”. Właśnie ku czci i pamięci młodych Polskich chłopców, którzy wyzwolili Bredę, tutaj żyli, pracowali i oddali swe życie założyła w 2014 roku Fundację Serce Polski, której jest prezesem. Już po raz trzeci fundacja współorganizuje obchody wyzwolenia Bredy z udziałem polskich artystów.

Prywatnie żona, mama i babcia.