Barbara Czerwińska – Albin

Barbara Czerwińska – Albin

wiceprezeska zarządu Czerwiński Travel

Ukończyła studia na Politechnice Gdańskiej na wydziale Elektronika, Telekomunikacja i Informatyka z tytułem magister inżynier. Jest również absolwentką magisterskich studiów na tej samej uczelni na wydziale Zarządzanie i Ekonomia.

Jako współwłaścicielka firmy Biuro Turystyczne Czerwiński Travel sp. z o.o., w której pełni funkcję prezeski, jest związana z branżą turystyczną od kilkunastu lat. Zawodowo porusza się głównie w segmencie turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Jest osobą niezmiernie kreatywną, a swoją pasję do tworzenia realizuje dzięki unikatowym projektom koordynowanym przez jej firmę m.in. takimi jak „Warsztaty kreatywności i innowacyjności”, „Zdolni z Pomorza”. Jest autorką dwóch produktów: „Turystyczny Rajd Samochodowy” oraz „Szlakiem Złotego Smaku”, które zdobyły główne nagrody w konkursie organizowanym przez Gdańską Organizację Turystyczną w ramach projektu „Gdański Produkt Turystyczny”.

Jest współinicjatorką i współzałożycielką Fundacji CT Academy, w której pełni funkcję prezeski. Fundacja skupia swoją działalność na pomocy dzieciom nieradzącym sobie z emocjami lub depresją oraz wspiera młodzież LGBT.

Od 2021 roku działa w strukturach Polskiej Izby Turystyki jako prezeska Oddziału Pomorskiego, a od kwietnia 2022 roku prezeska ogólnopolskiego Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej. Jest też członkinią Rady Polskiej Izby Turystyki. W 2022 roku stała się ambasadorką projektu Rok Kobiet w Turystyce.

Od listopada 2022 do września 2023 była członkinią Rady Centrum Monitoringu Rynku Turystycznego.

Zajęła 67 pozycję w ogólnopolskim rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2023 organizowanym przez portal Wasza Turystyka.